test
13.3 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Otwarto Publiczne Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Futomie

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości otwarcia budynku Przedszkola Publicznego przy Szkole Podstawowej w Futomie.

Wydarzenie rozpoczęło się Msza Świętą, następnie uczestnicy wysłuchali części artystycznej w wykonaniu wychowanków przedszkola i uczniów szkoły.

Podczas uroczystości wojewoda Ewa Leniart wręczyła odznaczenie państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie Zdzisław Chlebek, który został wyróżniony za zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej.

– Wręczany dzisiaj Krzyż Zasługi jest wyrazem uznania i podziękowania za działalność na rzecz społeczności lokalnej, za wszystkie inicjatywy związane z rozwojem szkoły, z pielęgnowaniem tradycji, pamięci narodowej. To wszystko sprawia, że kolejni wychowankowie idą przez świat z twardym kręgosłupem i z odwagą głoszą swoje przekonania. Gratuluję bardzo serdecznie, proszę nie ustawać w tej działalności, a za Pana wielkie zaangażowanie serdecznie dziękuję – mówiła Ewa Leniart.

Wojewoda pogratulowała zakończonej inwestycji, podkreślając, że to społeczności lokalne budują siłę państwa polskiego.

– Cieszę się, że rząd Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem Kuratorium Oświaty, mógł przyczynić się do tego, że ta inwestycja u Państwa mogła zostać zrealizowana. Niech nowy obiekt służy jak najlepiej społeczności lokalnej. Państwu polskiemu bardzo zależy na tym, abyśmy byli mocni rodziną, swoją miejscowością, swoim regionem – powiedziała.

Szkoła Podstawowa w Futomie została rozbudowana przy udziale środków z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości ponad 600 tys. zł (40 proc). Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,4 mln zł.

Przedsięwzięcie  było realizowane w latach 2021-2022. W ramach zadania rozbudowany został budynek szkoły, w którym zwiększono powierzchnię użytkowania palcówki o 197, 40 m².Zostały utworzone dodatkowe dwie sale przedszkolne – sale zabaw z węzłem sanitarnym, szatnie oraz magazyn sprzętu sportowego dla uczniów korzystających z sali gimnastycznej. W nowo powstałym budynku przedszkolnym będą przebywać dwie grupy dzieci: 3-4 lata oraz 5-6 lat. Jest to nowoczesny, ocieplony budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z drogą wewnętrzną i chodnikami wokół budynku szkoły, wyposażony w instalacje fotowoltaiczne.  

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj