test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Pociąg do kultury. Darmowe bilety do podkarpackich instytucji kultury

W tym roku ponownie możemy skorzystać z wakacyjnej oferty „Pociąg do kultury”. Każdy, kto kupi bilet na pociąg Wojak Szwejk na Słowację, będzie mógł w ciągu trzech dni od daty przejazdu za darmo zwiedzić podkarpackie muzea. Do wyboru mamy 5 placówek: Muzeum Historyczne w Sanoku, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

– Chcemy zachęcić mieszkańców Podkarpacia do podróżowania koleją nie tylko na co dzień do pracy czy szkoły, ale także podczas wakacyjnych podróży – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Staramy się, aby nasza letnia oferta była atrakcyjna, by stanowiła alternatywę dla podróży samochodem zatłoczonymi drogami.

Pociąg Wojak Szwejk kursuje na trasie Rzeszów-Medzilaborce-Rzeszów od 2 lipca do 5 września w piątki, soboty i niedziele. Dodatkowo, po przyjeździe do miejscowości Medzilaborce, pociąg wykonuje kurs do Sanoka, skąd wraca z powrotem na Słowację.

Pociągi z Rzeszowa na Słowację (przez Strzyżów, Jasło, Krosno, Sanok i Komańczę) kursują:

· w piątki – odjazd z Rzeszowa o godz. 5:05, przyjazd 10,24;

· w soboty i niedziele – odjazd o 5:59, przyjazd Medzilaborce 10:24.

Powrót ze Słowacji z miejscowości Medzilaborce do Rzeszowa (przez Sanok) w piątki, soboty i niedziele – zawsze o godzinie 17:48. Przyjazd do Rzeszowa o godz. 21:59.

Połączenie Medzilaborce – Sanok:

· piątek, sobota, niedziela – wyjazd: Medzilaborce o godz. 10:31, przyjazd: Sanok godz. 12:12; wyjazd z Sanoka o godz. 15:45, przyjazd Medzilaborce o godz. 17:36.

Przypominamy, że w wakacje od poniedziałku do czwartku pociągiem dojedziemy również z Sanoka do Łupkowa. Rozkład jazdy znajduje się na stronie https://powiat-sanok.pl/aktualnosci/z-sanoka-do-lupkowa-pojedziemy-pociagiem-1926/

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj