17.6 C
Jasło
piątek, 14 czerwca, 2024

Pociąg relacji Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło będzie kursował w ferie!

Pociąg relacji Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło, który kursował podczas tegorocznych wakacji, będzie jeździł również w okresie ferii zimowych.  Z połączenia chętnie korzystali podróżni, dlatego Koleje Małopolskie oraz władze samorządowe województwa małopolskiego zdecydowały, aby uruchomić połączenie również podczas ferii. Znajdzie się ono w zaktualizowanym rozkładzie jazdy pociągów.

„Włóczykij”, który podczas wakacji jeździł z Jasła do Krynicy-Zdroju i z powrotem, wróci na tory za trzy tygodnie. W okresie wakacyjnym podróżowało nim ponad 3,5 tysiąca pasażerów. Już wtedy, mówiło się, że pociąg mógłby kursować do popularnej miejscowości uzdrowiskowej również podczas ferii zimowych. Stosowną decyzję w tym zakresie, podjęły władze samorządowe województwa małopolskiego i już od 6 stycznia (wyjątkowo czwartek) do 26 lutego przyszłego roku (z wyjątkiem soboty 8 stycznia) nowoczesne składy wyruszą na trasę Jasło – Krynica-Zdrój.

Pociąg odjeżdżał będzie ze stacji Jasło punktualnie o godz. 6:29. Zatrzyma się również na przystankach: Jasło-Niegłowice, Przysieki, Skołyszyn oraz Siepietnica. Warto zaznaczyć, że „Włóczykijem” będzie można dojechać także do Ptaszkowej, Piwnicznej-Zdroju, czy też Muszyny. W Krynicy-Zdroju zamelduje się o godz. 9:55. W drogę powrotną do Jasła wyruszy o godz. 16:37. Przyjazd na stację Jasło zaplanowano na godz. 20:01 (kurs z 6 stycznia godz. 20:10).

Pociąg kursował będzie w każdą sobotę (z wyjątkiem soboty 8 stycznia).

Źródło:

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj