test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Podkarpacie przygotowane na zimę

Pierwsze opady śniegu za nami, władze województwa deklarują, że służby i jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców są w pełnej gotowości i są dobrze przygotowane do sezonu zimowego 2021/2022.

O przygotowaniach województwa podkarpackiego do okresu zimowego rozmawiano podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na posiedzeniu WZZK, które odbyło się 16 listopada omówione zostały działania organizacyjno-logistyczne, prewencyjne oraz zagrożenia związane ze zbliżającą się zimą. Wojewoda zapewniła, że służby i jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców są w pełnej gotowości i są dobrze przygotowane do sezonu zimowego 2021/2022.

W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, który przekazał informację oraz dane na temat przygotowania jednostek PSP na obszarze województwa z uwzględnieniem zabezpieczenia operacyjnego i istniejących zagrożeń związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi.
Przypomniał także, iż sezon grzewczy to okres wzmożonych interwencji strażaków w domach i mieszkaniach – strażacy dużo częściej wzywani są do zatruć tlenkiem węgla i do pożarów w domach i mieszkaniach.

Po spotkaniu zespołu odbył się briefing prasowy.

Tekst: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Fot.: KW PSP w Rzeszowie

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj