16.1 C
Jasło
środa, 28 lutego, 2024

Podkarpacka Liga Rowerowa na przemyskim stoku

Niezwykła impreza rowerowa, czyli Podkarpacka Liga Rowerowa w formule XC już w najbliższą sobotę (19 czerwca) na przemyskim stoku narciarskim! Do organizatorów Przemyskiego Towarzystwa Cyklistów wpłynęło już 115 zgłoszeń od uczestników, a więc zawody zapowiadają się na bardzo ciekawą i zaciętą rywalizację. Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Wojciech Bakun, który już otrzymał od Prezesa PTC Grzegorza Michalskiego pamiątkową koszulkę i zaprasza wszystkich mieszkańców do kibicowania. Wydarzenie wspiera również gospodarz przemyskiego stoku narciarskiego Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Formuła XC, czyli cross-country to jedna z konkurencji kolarstwa górskiego polegająca na rywalizacji rowerzystów na specjalnie przygotowanej trasie. W przypadku przemyskiej edycji trasa zapewnia duże nachylenia, niektóre odcinki mają nawet 30 procent, do tego dochodzą dość trudne zjazdy. Jak zapewniają jednak organizatorzy, cześć rund przejedzie każdy sprawny rowerzysta.

Zawody odbywają się pod hasłem „Kręcimy – Marzymy”, albowiem Przemyskie Towarzystwo Cyklistów organizując wydarzenie, postawiło przed sobą jeszcze jeden cel – rozwój kolarstwa dzieci i młodzieży, chcą zachęcić młodzież by wyszli na rower i spróbowali tego sportu. Trasa przebiega nie tylko terenem stoku narciarskiego, ale również ale również przez park miejski, przez fortyfikacje Twierdzy Przemyśl.

To trasa ładna, widokowa i trudna technicznie, dostarcza frajdy z jazdy – zaznacza Grzegorz Michalski.

Źródło: www.przemysl.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj