test
13.3 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Podsumowanie rozgrywek Ligi Powiatowej 2021 w piłce nożnej dzieci i młodzieży w Leżajsku

Powiatowe Zrzeszenie Zespołów Sportowych w Leżajsku po raz kolejny przeprowadziło z powodzeniem rozgrywki w piłce nożnej dzieci i młodzieży w powiecie leżajskim w ramach Ligi Powiatowej 2021. 16 sierpnia w auli Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się podsumowanie zawodów.

W ramach rozgrywek ligowych przeprowadzonych głównie w maju i czerwcu zorganizowano szereg turniejów piłkarskich, mających na celu wyłonienie Mistrza Powiatu Leżajskiego w 5 kategoriach wiekowych: Juniorek, Trampkarzy, Młodzików, Orlików i Żaków.

Rozgrywki prowadzone pod patronatem Starosty Leżajskiego Marka Śliża i przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie rozegrane zostały na kilku stadionach na terenie powiatu. Były to obiekty sportowe w Grodzisku Dolnym, Woli Zarczyckiej, Giedlarowej, Kuryłówce i Leżajsku.

We wszystkich turniejach rozegranych w ramach Powiatowej Ligii 2021 udział wzięło ponad 400 dzieci, z drużyn reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu leżajskiego. Rozegranych zostało w sumie 150 meczy, w których padło 671 bramek.

W spotkaniu podsumowującym rozgrywki uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, organizatorzy oraz przedstawiciele drużyn biorących udział turniejach. Spotkanie poprowadził Kamil Śliwa natomiast nagrody i puchary ufundowane przez Starostę Leżajskiego wręczyli: w imieniu Starosty Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Leżajskiego Aurelia Kryla, Prezes PZZS Zbigniew Śliwa oraz sekretarz PZZS Józef Miś.

Klasyfikacje końcowe w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

Trampkarze
1. Grodziszczanka Grodzisko Dolne
2. MZKS Unia Nowa Sarzyna
3. Przemiana Azalia Wola Zarczycka
4. Złotsan Kuryłówka
5. Victoria Giedlarowa
6. Sparta Leżajsk
7. Francesco Jelna
Młodzicy
1. MZKS Unia Nowa Sarzyna
2. Grodziszczanka Grodzisko Dolne
3. Przemiana azalia Wola Zarczycka
4. Złotsan Kuryłówka
5. Victoria Giedlarowa
6. Sparta Leżajsk
7. Francesco Jelna
Orlicy
1. Sparta Leżajsk
2. Przemiana azalia Wola Zarczycka
3. Grodziszczanka Grodzisko Dolne
4. Złotsan Kuryłówka
5. Sparta Leżajsk II
6. Grodziszczanka Grodzisko Dolne II
7. Victoria Gieldarowa
Żaki
1. Grodziszczanka Grodzisko Dolne
2. Młode Nadzieje Nowa Sarzyna
3. Przemiana Azalia Wola Zarczycka
4. Sparta Leżajsk
5. Złotsan Kuryłówka
6. Grodziszczanka Grodzisko Dolne II
7. UKS Olimp Chałupki Dębniańskie
Juniorki
1. Grodziszczanka Grodzisko Dolne
2. Przemiana Azalia Wola Zarczycka
3. Grodziszczanka Grodzisko Dolne II
4. oraz gościnnie STAL Łańcut

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turniejów, gospodarzom obiektów za udostępnienie i świetne przygotowanie boisk. Rozgrywki nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego i rzeczowego oraz udziału i zaangażowania wielu osób, które służyły swoją wiedzą oraz czasem. Szczególnie podziękowania kierują do Starosty Leżajskiego Marka Śliża, głównego sponsora rozgrywek, a także do Wójta Gminy Kuryłówka Agnieszki Wyszyńskiej i Wójta Gminy Grodzisko Dolne Jacka Chmury za pomoc finansową oraz do sołtysa wsi Giedlarowa Zdzisława Duszyńskiego, który po raz kolejny zapewnił wyżywienie dla zawodników podczas turnieju w Giedlarowej.

Źródło: Kamil Śliwa / starostwo.lezajsk.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj