4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Polsko-słowackie inwestycje drogowe

O polsko-słowackich inwestycjach w kontekście poprawy połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T rozmawiali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. W wydarzeniu wziął udział II wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.

Powiaty jasielski, bardejowski i świdnicki zyskały lepsze połączenia drogowe. Wszystko za sprawą budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 po stronie polskiej oraz modernizacji dróg z Raslavic do Kuková na Słowacji. Budowa nowego odcinka i modernizacja istniejącej drogi były możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Na wspólnej polsko-słowackiej konferencji podsumowano realizację tego zadania.

Celem wspólnie realizowanego ze stroną słowacką projektu była poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów: jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach INTERREG V-A Polska Słowacja 2014-2020.

Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj