test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Pomoc dla Nowej Białej

Na Podkarpaciu pojawiają się kolejne inicjatywy, których celem jest organizowanie pomocy dla mieszkańców miejscowości Nowa Biała. Podczas pożaru, który w sobotę strawił blisko 40 zabudowań, wiele osób straciło dorobek życia. Pierwsze akcje organizują Caritas Diecezji Rzeszowskiej i OSP KSRG Trzcinica.

Strażacy z Trzcinicy z wdzięcznością wspominają pomoc, która trafiła do ich miejscowości po ubiegłorocznej powodzi i zachęcają do niesienia pomocy dla mieszkańców Nowej Białej.
– W związku z pożarem zabudowań który miał miejsce w sobotę (19.06.2021) w Nowej Białej w powiecie Nowotarskim, gdzie spłonęło około 21 budynków mieszkalnych i około 23 budynki gospodarcze, organizujemy zbiórkę materiałów budowlanych w naszej jednostce na rzecz pogorzelców. Mając w pamięci 2020 rok oraz ogromny odzew i zaangażowanie ludzi dobrego serca, którzy pomagali naszym mieszkańcom po powodzi błyskawicznej, nie możemy przejść obojętnie obok tragedii w Nowej Białej. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do przekazywania materiałów budowlanych, które z pewnością przydadzą się w odbudowie mieszkań dla osób poszkodowanych. Materiały będziemy zbierać przy remizie w Trzcinicy. Po zebraniu odpowiedniej ilości zostaną one dostarczone przez nas do miejscowości Nowa Biała. Prosimy bardzo o wsparcie osoby prywatne jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pokażmy mieszkańcom małopolski, że nie pozostaniemy obojętni na ich los.

Osoby zainteresowane naszą akcją oraz wsparciem rzeczowym mieszkańców miejscowości Nowa Biała prosimy o kontakt telefoniczny z nami. 665898600

Ks. Piotr Potyrała informuje, że Caritas Diec. Rzeszowskiej przekazał poszkodowanym już 50 000 zł, sam jednak przyznaje, że to za mało, bo potrzeba pomocy finansowej jest ogromna. Na fanpage Caritas Rzeszów zamieszczony został wpis następującej treści: „19 czerwca w Nowej Białej k. Nowego Targu wybuchł gigantyczny pożar. Spłonęło ponad 40 budynków. Wielu ludzi straciło dorobek życia.Caritas Diecezji Rzeszowskiej już przekazała na pomoc tym biednym ludziom 50.000 zł.Ale to jest kropla w morzu potrzeb.Dlatego 𝐰 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐞̨ 𝟐𝟕 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚 𝐰𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐤𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨ł𝐚𝐜𝐡 𝐝𝐢𝐞𝐜𝐞𝐳𝐣𝐢 𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐳𝐛𝐢𝐨́𝐫𝐤𝐚 𝐝𝐨 𝐩𝐮𝐬𝐳𝐞𝐤 na pomoc poszkodowanym w pożarze.
𝗠𝗼𝘇̇𝗻𝗮 𝘁𝗲𝘇̇ 𝗱𝗼𝗸𝗼𝗻𝗮𝗰́ 𝘄𝗽ł𝗮𝘁𝗲̨ 𝗻𝗮 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗼 𝗿𝘇𝗲𝘀𝘇𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 𝗖𝗮𝗿𝗶𝘁𝗮𝘀: 𝟵𝟲 𝟭𝟬𝟮𝟬 𝟰𝟯𝟵𝟭 𝟬𝟬𝟬𝟬 𝟲𝟵𝟬𝟮 𝟬𝟬𝟬𝟮 𝟮𝟲𝟭𝟲tytułem „pożar”.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj