10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

Pomoc dla uchodźców wojennych z niemieckiego Salzlandkreis do powiatu jarosławskiego

Namioty, agregaty prądotwórcze, leki, nowe buty i odzież. To między innymi trafiło wieczorem 10 marca z niemieckiego Salzlandkreis do powiatu jarosławskiego z myślą o pomocy Ukrainie i uchodźcom wojennym. – Bardzo dziękuję za tak szybką i zorganizowaną akcję ze strony naszego niemieckiego partnera – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Co więcej jest już obietnica drugiego takiego transportu z Salzlandkreis.

Transport przyjechał kilkoma busami z dodatkowymi przyczepami. Byli także ratownicy medyczni, bo w drodze powrotnej niemieccy samorządowcy zabrali 12. uchodźców, zapewniając im schronienie, wyżywienie i pracę. – Do zorganizowania i przyjęcia transportu po naszej stronie, przyczyniło się wiele osób, w szczególności poseł Tadeusz Chrzan, przewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu Kamil Dziukiewicz i członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Cebulak – wyjaśnia starosta St. Kłopot. – Nie mogę oczywiście zapominać o pracownikach Starostwa Powiatowego oraz licznych wolontariuszach. Dla nich wszystkich ogromne podziękowania – dodaje starosta.

Przywiezione i podarowane rzeczy zostały zmagazynowane w pomieszczeniach udostępnionych przez Centrum Integracji Społecznej.

Źródło: powiat.jaroslawski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj