test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Porozumienie o współpracy na rzecz bezpieczeństwa w regionie podpisane

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zawarła porozumienie o współpracy z Komendą Główną Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji 3 PBOT przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, która pogratulowała podjętych działań.

– Gratuluję  podjęcia słusznej inicjatywy, aby zacieśnić współpracę pomiędzy siłami zbrojnymi a związkiem „Strzelec”.  Obie strony łączy niewątpliwie miłość do Ojczyzny i polskiej tradycji, ale co ważne – czynnikiem łączącym pozostaje wola służby państwu polskiemu, za co jestem bardzo wdzięczna – podkreśliła wojewoda.

Porozumienie zostało zawarte na podstawie decyzji nr 168/MON Ministra Obrony Narodowej z 7 grudnia 2020 w sprawie współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi. 

– Ta umowa stwarza nam możliwości do rozwijania postaw proobronnych, patriotycznych, wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych, które będą miały na celu jedno – zachęcanie młodzieży do wstępowania do sił zbrojnych, nie tylko do wojsk obrony terytorialnej, ale do całych sił zbrojnych – powiedział pułkownik Michał Małyska, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej jest pierwszą w historii WOT, która zawrze tego typu porozumienie. Od tego momentu Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, który należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych, będzie współdziałał i szkolił się razem z podkarpackimi terytorialsami.

– Formalizacja umowy spowoduje powstanie mocnych ram, które będą pomagały nam na przyszłość. Duża część naszej dorosłej kadry jest jednocześnie żołnierzami 3 Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie –mówił Marek Matuła, komendant główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj