test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Powiat Stalowowolski promuje działania ekologiczne

Bez, borówka amerykańska, cis, dereń, hibiskus, morwa biała, świerk srebrny – te sadzonki będzie można otrzymać za makulaturę już 7 maja. Przed nami kolejna edycja organizowanej przez Powiat Stalowowolski akcji „Drzewko za makulaturę” .  

– Wracamy z naszą akcją, po dwóch latach przerwy związanej z pandemią. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców, na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie! Warto nadmienić, że w poprzednich latach, łącznie w ramach tej akcji Powiat Stalowowolski rozdał około 40 tysięcy sadzonek drzew i krzewów, za które uczestnicy akcji przekazali nam do recyklingu ponad 150 ton makulatury. Jeszcze raz wszystkich zapraszam do udziału! – zachęca wicestarosta Mariusz Sołtys. 

Akcja „Drzewko za makulaturę – 2022” odbędzie się 7 maja (sobota). Organizatorem jest oczywiście Powiat Stalowowolski, ale tak, jak w poprzednich edycjach, niezawodnym partnerem przedsięwzięcia jest Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, który nie tylko przygotuje interesujące stoisko promocyjne, ale przede wszystkim zapewni sprawny odbiór makulatury. Będzie ona przyjmowana od godziny 9.00 w dwóch  punktach na terenie miasta  tj.: w Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18 A oraz na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych  przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25.

Osoby, które planują dowieźć makulaturę samochodami, są proszone o dostarczenie jej na teren Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25, z uwagi na to, że jest tam duży plac manewrowy. Pieszych i rowerzystów, którzy mają mniejsze ilości makulatury, zapraszamy do Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18 A. Tradycyjnie  przygotowanych zostanie  kilka punktów wagowych, co znacznie oszczędzi czas oczekiwania w kolejce.

Po oddaniu i zważeniu makulatury wydawane będą specjalne kupony, które tego samego dnia będzie można wymienić na sadzonki wystawione na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15.

Jedna osoba będzie mogła otrzymać 5 sadzonek, a do wyboru będą następujące gatunki drzew i krzewów: bez (lilak pospolity), borówka amerykańska, cis pospolity, dereń jadalny, hibiskus bylinowy, morwa biała, świerk srebrny – w łącznej ilości ponad 3 000 sztuk.   Akcja rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwała tradycyjnie aż do wyczerpania sadzonek. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego.

W przedsięwzięcie, wzorem lat poprzednich, włączają się jako partner również Lasy Państwowe poprzez Nadleśnictwa: Gościeradów, Rozwadów, a także Nowa Dęba. Nadleśnictwo Gościeradów przekaże do rozdania mieszkańcom około 4 000 sztuk sadzonek drzew rodzimych, takich jak: buk, dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, sosna, jodła, świerk, olsza, modrzew, klon jawor, klon zwyczajny, brzoza.

Źródło: stalowowolski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj