test
22.7 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Powstało Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, który jest jednostką organizacyjną Powiatu Rzeszowskiego, w dniu 31 marca 2022 r. p.o. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie Pan Jacek Górak, podpisał porozumienie o współpracy z utworzonym przy WSPiA Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. Centrum zajmie się pomocą w kwestiach prawnych, urzędowych, związanych z pośrednictwem pracy, wsparciem humanitarnym oraz personalnym.

W ramach Podkarpackiego Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy wszystkie instytucje będą współpracować w zakresie adaptacji społecznej, administracyjnej i zawodowej obywateli Ukrainy migrujących w związku z wojną w Ukrainie. Pomoc będzie udzielana w ramach tematycznych sekcji wsparcia: prawnego, urzędowego, humanitarnego, personalnego oraz pośrednictwa pracy.

Ideą Centrum jest skupienie w jednym miejscu tych instytucji, do których obywatele Ukrainy udają się w pierwszej kolejności po przybyciu do Polski m.in.: w celu sformalizowania swojego pobytu, otrzymania pomocy w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi oraz znalezienia pracy, która pozwoli im na poczucie bezpieczeństwa materialnego.

Pomoc będą świadczyć studenci WSPIA pod nadzorem koordynatorów ze strony Uczelni i opieką merytoryczną ze strony wszystkich instytucji współpracujących.

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie obejmie patronat nad utworzoną sekcją wsparcia pośrednictwa pracy. W jej ramach oferowana będzie pomoc w znalezieniu pracy, poradnictwo zawodowe oraz udział w szkoleniach – zwłaszcza ze znajomości języka polskiego. Ponadto osoby zainteresowane otrzymają niezbędne informacje na temat możliwości korzystania z realizowanych przez Urząd instrumentów rynku pracy.

Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy działać będzie w Kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

W najbliższych dniach Uczelnia zajmie się organizacją całego przedsięwzięcia m.in. przygotowaniem pomieszczeń i szkoleniem studentów do świadczenia konkretnej pomocy.

Źródło: powiat.rzeszowski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj