7.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Prawie 2 mln złotych dla Lokalnych Grup Działania z Podkarpacia

Do 25 Lokalnych Grup Działania z Podkarpacia trafi wsparcie na łączną kwotę 1 mln 850 tys. złotych. To unijne środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Każda z grup otrzyma po 74 tys. złotych, a pomoc ma być przeznaczona na przygotowanie lokalnych strategii rozwoju. Właśnie kończy się podpisywanie umów z lokalnymi grupami.

Pomoc została przyznana w ramach II naboru wniosków na „Wsparcie przygotowawcze” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W wyniku zakończonej weryfikacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego zawierane są umowy z 25 Lokalnymi Grupami Działania z terenu województwa podkarpackiego.

Większość grup już podpisała niezbędne dokumenty. Cały proces przebiega dosyć sprawnie i już niebawem LGD-y będą mieć pieniądze na swoich kontach – mówi Magdalena Sobina- dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Pomoc finansowa, która trafi do grup  zostanie wykorzystana na opracowanie i przygotowanie lokalnych strategii rozwoju planowanych do realizacji w ramach nowej perspektywy finansowej.

To będą ważne i potrzebne dokumenty, w których zostaną wytyczone strategiczne cele, kierunki rozwoju danych obszarów. Dzięki temu wsparciu lokalne społeczności opracują profesjonalne strategie, zawierające analizy czy różnego rodzaju badania, wytyczające ścieżki rozwoju na kolejne lata – mówi Piotr Pilch – wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Wicemarszałek Piotr Pilch podpisał umowy między innymi  z przedstawicielami Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Przemyska” oraz Lokalnej Grupy Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja”.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj