1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Przemyśl troszczy się o osoby w kwarantannie

Od czasu zaostrzenia sytuacji epidemicznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu informuje, że udziela pomocy żywnościowej osobom objętym kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych, nieposiadającym rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby udzielić im takiego wsparcia.

Jak uzyskać wsparcie? Przedstawiamy procedurę:

Osoba przebywająca na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych zgłasza potrzebę pomocy w formie żywności przez aplikację „Kwarantanna domowa” lub podczas kontaktu z Sanepidem.

Po wpłynięciu zgłoszenia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu, pracownik socjalny tamtejszego Ośrodka weryfikuje, czy dana osoba / rodzina wymaga pomocy żywnościowej, czy nie posiada rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby udzielić im wsparcia i zrobić zakupy (kontakt telefoniczny).

Skierowanie na pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 zostaje wydane na podstawie oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku pozyskane podczas rozmowy telefonicznej.

Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej przez osoby przebywające na kwarantannie lub izolacji jest spełnienie kryterium dochodowego:

  • 1 542,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej
  • 1 161,60 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu organizuje pomoc żywnościową od organizacji pozarządowych.

Pomoc żywnościowa dla osób objętych kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych realizowana jest w formie paczek zawierających podstawowe produkty żywnościowe, które pracownicy MOPS dostarczają pod drzwi.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj