test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle powstało boisko do piłki ręcznej

Powiat zrealizował następną inwestycję w szkolną infrastrukturę, spełniając tym samym kolejne oczekiwania młodzieży z jasielskich szkół.  Niespełna 1 500 uczniów z dwóch szkół, tj. Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych otrzymało do dyspozycji boisko do piłki ręcznej. Będzie ono służyło również wychowankom Bursy Międzyszkolnej, w tym młodzieży niepełnosprawnej.    

W piątek, 29 kwietnia br., uroczyście otwarto boisko przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle. W wydarzeniu udział wzięli: Alicja Zając – Senator RP, Marta Grzyb – asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Jan Muzyka – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Irena Baciak – Radna Rady Powiatu w Jaśle, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Andrzej Papciak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Ryszard Żygłowicz – inspektor nadzoru w  Starostwie Powiatowym w Jaśle, ks. dr Jan Janus, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Jasielski oraz młodzież szkolna.

Oddane boisko sportowe będzie sprzyjało aktywności fizycznej, rozwijaniu siły, zręczności i wytrwałości uczniów. Daje więcej możliwości do spędzania aktywnie wolnego czasu. Sport jest bowiem bardzo ważną częścią uczniowskiego życia – uczy współpracy i kompensuje ujemne skutki obciążenia pracą szkolną.

Jak podkreślał Starosta Jasielski, jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych w jednostkach edukacyjnych Powiatu Jasielskiego. Przypomniał, że w ubiegłym roku oddano do użytku boisko do piłki nożnej przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, za ponad 800 tys. zł. Dzięki niemu poprawiły się warunki do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, i nie tylko, bo korzystają z niego również osoby dorosłe. Powiat przeprowadza także remont obiektów w Trzcinicy, planuje budowę kortu tenisowego przy Zespole Szkół Budowlanych oraz boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle.

Boisko przy ZST ma wymiary 39 x 22 m i nawierzchnię ze sztucznej trawy. Obiekt został ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w bramki i piłkochwyty.

Koszt realizacji inwestycji to 776 177 zł, przy czym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” – Edycja 2021 wynosił 50%.

Wykonawcą zadania była firma BUD MAT Lucyna Matyja z Krynicy Zdroju.

Źródło: samorzad.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj