17.6 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

PSTS NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” integruje społeczność osób niepełnosprawnych

W Rzeszowie odbyło się XV Spotkanie dla Osób Niepełnosprawnych „Solidarni Sercem”, pod patronatem mistrza olimpijskiego w kolarstwie ręcznym z Londynu Rafała Wilka. W wydarzeniu udział wzięła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele M.B. Salentyńskiej w Rzeszowie. Po jej zakończeniu, uczestnicy wydarzenia udali się do stadniny koni ALBIN, gdzie rozpoczęła się główna część uroczystości.

– Pragnę skierować słowa uznania dla wszystkich, którzy nieustannie zabiegają o sprawy osób niepełnosprawnych, których działania sprawiają, że życie nas wszystkich staje się łatwiejsze – przekonywała w rozmowach z dziennikarzami wojewoda Ewa Leniart.

Organizatorem spotkania jest Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w Rzeszowie.

Stowarzyszenie funkcjonuje od 2003 r. Jest zaangażowane w organizację m.in. cyklicznych olimpiad sportowo – rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. W latach 2000 – 2013 z inicjatywy jego członków, organizowano w Rzeszowie Nocny Bieg Uliczny Solidarności, który zdobył międzynarodowy rozgłos. W 2013 r. bieg ukończyło 727 zawodników, w tym 427 w kategorii OPEN. Stowarzyszenie promuje jazdę na rowerze oraz nordic walking. Wspiera różne inicjatywy społeczne, w tym kampanię na rzecz rozwoju transplantologii pt. „Tak dla Transplantacji”.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj