test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Radosław Wiatr spotkał się z przedstawicielami UNHCR

II wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr spotkał się z zastępcą Wysokiego Komisarza UNHCR ds. Uchodźców Gillian Triggs oraz z przedstawicielami UNHCR zaangażowanymi w formy wsparcia naszych wschodnich sąsiadów.

Wśród poruszanych tematów pojawiły się sprawy związane z bieżącymi potrzebami Ukrainy oraz możliwością dalszej pomocy. Wicewojewoda podsumował organizację pomocy humanitarnej i dotychczasowe działanie województwa w tym zakresie.

– Naszym celem jest ochrona praw uchodźców, dziękujemy Polsce za tak zorganizowaną koordynację działań oraz ciepłe przyjęcie potrzebujących pomocy Ukraińców– mówiła komisarz Triggs.

***

Biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (Office of the United Nations High Commissioner for Refugees, UNHCR) zostało powołane 14 grudnia 1950 r. w wyniku rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym zadaniem tej agencji NZ jest prowadzenie i koordynacja wysiłków międzynarodowych na rzecz ochrony uchodźców i rozwiązywanie problemów uchodźców na świecie. Według danych UNHCR z 2021 r., agencja dociera z pomocą do 82,4 milionów osób przymusowo przesiedlonych na świecie (w tym m.in. uchodźców, osób wewnętrznie przesiedlonych, repatriantów i bezpaństwowców).

Siedziba główna UNHCR znajduje się w Genewie, natomiast organizacja jest aktywna w około 132 krajach na całym świecie.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj