test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Remont drogi powiatowej w miejscowości Bierówka

Podpisano umowę na remont drogi powiatowej Szebnie – Bierówka – Szebnie w miejscowości Bierówka. Wartość zadania to prawie 2 mln zł.

13 czerwca, na placu przed Domem Ludowym w Bierówce, Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wicestarosta Stanisław Pankiewicz podpisali umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Robót Drogowo Mostowych Sp. z o. o z Jasła na realizację zadania pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej Nr 1843R Szebnie – Bierówka – Szebnie w km 0+852 – 1+850 w miejscowości Bierówka”.

W ramach planowanej inwestycji na niespełna kilometrowym odcinku zostanie wykonana m.in. nowa nawierzchnia drogi wraz z jej poszerzeniem do 5,5 m.b., chodnik, regulacja odwodnienia, przebudowa zjazdów, wymiana istniejącego materiału przepustu pod koroną drogi.

Po przeprowadzeniu zaplanowanych prac droga zyska normatywny charakter. Wykonanie nowej, szerszej nawierzchni jezdni oraz budowa chodnika dla pieszych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz znacząco poprawi komfort jazdy podróżującym.

Wartość zadania to 1 997 954 złotych, przy dofinansowaniu z Gminy Jasło w wysokości 950 000 zł. Pozostały wkład, ponad milion złotych, to środki własne Powiatu Jasielskiego.

Planowany termin zakończenia inwestycji, to listopad 2022 r.              

– Droga ta jest wykorzystywana jako alternatywny przejazd w razie kolizji na DK 28. Poszerzenie jezdni i budowa chodnika pozwoli na selekcję ruchu pieszego od kołowego i poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi. – mówił starosta Adam Pawluś.

Źródło: samorzad.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj