test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Reprezentacja OBWE z wizytą na Podkarpaciu

Ministrowie spraw zagranicznych Polski, Macedonii Północnej, Szwecji oraz Ukrainy odwiedzili województwo podkarpackie. Powodem wizyty był kryzys uchodźczy wywołany przez rosyjską agresję na Ukrainę.

Szefowie resortów odwiedzili komendę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu oraz punkt recepcyjny w Hali Kijowskiej w Korczowej. Polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przyjechał w charakterze urzędującego przewodniczącego OBWE.

W Przemyślu odbyła się odprawa wojewody Ewy Leniart oraz komendanta BiOSG gen. Andrzeja Popko z ministrami. W trakcie spotkania wojewoda przedstawiła działania podejmowane przez polski rząd oraz podkreśliła rolę regionu w czasie obecnego kryzysu migracyjnego. Natomiast sposób organizacji pracy w punktach recepcyjnych omówił wicewojewoda Radosław Wiatr. 

Podczas wizyty podniesione zostały także kwestie intensyfikacji działań rzecz powstrzymania pogłębiania się kryzysu humanitarnego. Była to także okazja do omówienia sprawy stworzenia warunków do dalszej pomocy i ewakuacji ludności cywilnej z najbardziej dotkniętych regionów Ukrainy.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj