10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

„Rowerem przez pogranicze – przyroda, kultura i historia na dwóch kółkach”

Projekt oficjalnie się rozpoczął. W dniu 15 marca 2021 roku Magurski Park Narodowy podpisał ze Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska umowę o dofinansowanie nr INT/EK/KAR/1/IV/A/0258 na realizację mikroprojektu pt. „Rowerem przez pogranicze – przyroda, kultura i historia na dwóch kółkach” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.
 
Jeszcze w marcu wybrany został wykonawca prac remontowych krzyży na Nieznajowej, prace potrwają do końca czerwca. Udało się również przeprowadzić postępowanie i wybrać wykonawcę makiet – drewnianych modeli cerkwi, które ustawione zostaną na terenie Magurskiego Parku Narodowego.
 
Wszelkie prace remontowe na terenie Nieznajowej zostały wstrzymane do 15 sierpnia, dlatego też remont krzyży, wykonanie małej architektury oraz montaż paneli interpretacyjnych wykonany zostanie po tym terminie.
 
Z końcem maja odbyło się spotkanie informacyjne przeznaczone dla instytucji i organizacji potencjalnie zainteresowanych szczegółami dotyczącymi projektu. W wydarzeniu zaplanowano uczestnictwo 50 osób. Zaproszenia wysłano m. in. do Starostwa Powiatowego w Jaśle i w Gorlicach, do Urzędów 7 Gmin obejmujących teren MPN, do lokalnych Stowarzyszeń i Fundacji, do Centrum Informacji Turystycznej w Dukli, w Gorlicach i w Jaśle.

Źródło: www.samorzad.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj