1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi powiatowej Załuż – Lesko

Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi powiatowej Załuż – Lesko, 21 czerwca przekazano drogę wykonawcy. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość realizowanego przez Powiat Sanocki zadania wynosi 6 911 100,00 zł, z czego 3 855 459,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 500 000,00 zł to wsparcie z Nadleśnictwa Brzozów.

W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

– Wykonamy nową nawierzchnię na długości 2 636 mb, chodnik na dł. 540 mb, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych oraz utwardzimy pobocza na szer. 0,75 m – wylicza starosta Stanisław Chęć.  – Powstanie także oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Prace zakończą się do listopada br.

Zadowolenia z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Katarzyna Borys, sołtys Załuża.

– Wszyscy z niecierpliwością czekamy na remont drogi, zwłaszcza odcina od góry Sobień, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Liczymy na dobrą współpracę z wykonawcą oraz na to, że będziemy na bieżąco informowani o wszystkich utrudnieniach. Cieszymy się, że w końcu droga relacji Załuż-Lesko będzie naprawiona i umożliwi bezpieczny przejazd mieszkańców i turystom.

– To wspaniale, że po wielu latach uda się wyremontować drogę, bo jak wiadomo, kilka złożonych wcześniej wniosków o dofinansowanie inwestycji nie przyniosło efektów – uzupełnia Tomasz Gankiewicz, radny Powiatu Sanockiego, były sołtys Załuża. – Zakres prac mógłby być oczywiście większy, ale i tak bardzo cieszymy się z tego, że prace ruszają. Dziękuję Panom Starostom: Stanisławowi Chęciowi i Januszowi Cecule za zaangażowanie i solidne przyłożenie się do pracy przy zabiegach finansowania tego zadania. Liczę, że ostatecznie dojdzie do skutku wsparcie tej inwestycji ze strony Gminy Sanok. 

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj