1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Ruszył remont drogi powiatowej na trasie Sanok – Dobra

25 maja br. nastąpił odbiór wyremontowanej drogi powiatowej nr 2235R Sanok – Dobra w km 12+300 – 13+879 oraz w km 18+170 – 19+220. Inwestycję wykonała firma COLAS Polska Sp. z o. o., a całkowity koszt zadania wyniósł 2 014 126,12 zł. Powiat Sanocki otrzymał na ten cel środki zewnętrzne z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

– Remont dotyczył dwóch odcinków drogi powiatowej – wyjaśnia Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Pierwszy znajduje się na terenie miejscowości Mrzygłód i zaczyna przy zabudowaniach od strony Sanoka, a kończy przy skrzyżowaniu z drogą powiatową Mrzygłód-Tyrawa Wołoska. Z kolei drugi odcinek znajduje się na terenie miejscowości Dobra przy moście nad potokiem Ratnówka, w pobliżu miejscowej cerkwi, zaś wyremontowany koniec – przy skrzyżowaniu z drogą gminną w głębi miejscowości.

Przedsięwzięcie polegało nie tylko na remoncie nawierzchni drogowej, ale także na odtworzeniu obustronnych poboczy, formowaniu skarp i odmuleniu istniejących rowów przydrożnych.

– Remont dróg powiatowych w Dobrej i Mrzygłodzie był niezbędny, ponieważ ich stan techniczny budził wiele zastrzeżeń – mówi Janusz Cecuła, wicestarosta sanocki. – Mieszkańcy czekali na niego ponad 20 lat, dlatego teraz nie kryją zadowolenia i wdzięczności. Cieszę się, że dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Solidarności łatwiej było nam zrealizować remont drogi, który przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Mam nadzieję, że dobra nawierzchnia drogi zachęci do zwiedzania pięknych miejsc położonych w dolinie Sanu oraz zwiększy atrakcyjność turystyczną powiatu sanockiego.

Ale to jeszcze nie koniec prac w Dobrej. W bieżącym roku zostanie przebudowany odcinek drogi o długości około 250 m, tuż przy moście na Sanie do skrzyżowania z drogą gminną, znajdującą się w centrum miejscowości. Zadanie to będzie możliwe do wykonania dzięki dotacji z Nadleśnictwa Brzozów w wysokości 100 tys. zł. Powiat Sanocki liczy również na wsparcie ze strony Gminy Sanok. Szacunkowy koszt inwestycji to 320 tys. zł.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj