24.7 C
Jasło
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Słowo od Starosty Sanockiego Stanisława Chęć

Szanowni Państwo!

Minęło już trzy tygodnie od dnia, kiedy na naszego wschodniego sąsiada spadła nawała Armii Rosyjskiej, niszcząc i mordując mieszkańców Ukrainy.

Ukraińcy mężnie stanęli w obronie swojej Ojczyzny, walcząc o dwa cele: odparcie agresora i obronę swoich bliskich. Ich postawa i determinacja spotkała się z ogólnopolską aprobatą, wywołując całe pokłady empatii. Przełożyły się one na konkretne działania-wsparcie finansowe i rzeczowe dla uchodźców i tych Ukraińców, którzy pozostali w swoim kraju. Wielu z nas pospieszyło z pomocą, świadcząc ją często w stopniu większym niż spodziewane możliwości. Choć otwarte kieszenie i hojność są bardzo ważne, bo dają możliwość materialnego wsparcia, to najcenniejszym są otwarte serca. Raz jest to pomoc na granicy, organizacja zbiórek, przygotowywanie posiłków, ale i te ,w największym wymiarze, otwarcie drzwi własnych domów.

Wszystkim znanym i nieznanym osobom zaangażowanym w pomoc  Ukrainie serdecznie z całego serca dziękuję, chyląc czoła w geście szacunku dla Nich z nadzieją, że działając wspólnie sprostamy zadaniom, które jeszcze w tym zakresie stoją przed nami.

Stanisław Chęć

Starosta Sanocki

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj