test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Śniadanie z przedsiębiorcami w Sanoku

Trwa cykl spotkań z przedsiębiorcami, gdyż wskazuje na to zapotrzebowanie. Przy współpracy Urzędu Miasta Sanoka i Banku Gospodarstwa Krajowego miało miejsce kolejne z nich.

Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego zaprezentowali ofertę dla sanockich przedsiębiorców. BGK jako jedna z największych instytucji finansowych w Polsce ma konkretną ofertę dedykowaną wsparciu i rozwojowi biznesu, na inwestycje strategiczne. Jedna z ofert dotyczyła rozwoju miast i samorządów, poprzez m.in. rozwój mieszkalnictwa. Oferta banku opiera się na gwarancji i poręczeniach. To właśnie rekordowe środki na inwestycje w miejską infrastrukturę drogową, mostową, rekreacyjną, mieszkaniową i edukacyjną pochodzą z funduszów BGK. Wsparcie dotyczy eksportu i ekspansji zagranicznej. Przybyli na spotkanie sanoccy przedsiębiorcy bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski omówił inwestycje strategiczne, które realizuje obecnie w mieście w wielu obszarach. Przedstawił plany na najbliższą i dalszą przyszłość. Nie dało się ominąć tematów związanych z sytuacją za wschodnią granicą, a co za tym idzie zagrożeniami. Spotkania w takim gronie, gdzie wypowiadają się przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, szkolnictwa wyższego, czy instytucje finansowe daje możliwość większego spektrum podejmowanych działań w kooperacji i lepsze efekty.

Źródło: informacja prasowa

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj