17.6 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Spotkanie Ewy Leniart i Władysława Ortyla z podkarpackimi parlamentarzystami

Podsumowanie ubiegłego roku w kontekście działań najistotniejszych dla naszego regionu, a także określenie planów na najbliższą przyszłość to kwestie wiodące spotkania wojewody Ewy Leniart i marszałka województwa Władysława Ortyla z podkarpackimi parlamentarzystami.

Posiedzenie odbyło się 14 lutego br. w formie online i było okazją do przekazania parlamentarzystom życzeń noworocznych oraz przedstawienia zagadnień, które w ubiegłym roku  były szczególnie ważne dla obszarów życia społecznego i gospodarczego.

Wojewoda Ewa Leniart, podsumowując najważniejsze zdania realizowane przez administrację rządową województwa, odniosła się do kwestii związanych z rządowym wsparciem w obszarze infrastruktury, przedstawiła zadania inwestycyjne na przejściach granicznych, realizację Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i programu „Mosty dla regionów”. Mówiła również m. in. o środkach przekazanych na przeciwdziałanie i usuwanie skutków kleks żywiołowych i usuwanie skutków osuwisk.  Wojewoda podsumowała także zadania zrealizowane w obszarze polityki społecznej – tu m. in. nawiązała do programów tj. „Rodzina 500+, „Dobry Start”, „Maluch+”, „Posiłek w domu i w szkole”, „Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej”, programów wspierających seniorów, a także do wsparcia dla organizacji pozarządowych czy wsparcia dla działań samorządów z Funduszu Solidarnościowego.

Wśród poruszanych tematów znalazły się również zagadnienia związane z działaniami w obszarze polityki społecznej dotyczące sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, ze środkami przekazanymi na ochronę zdrowia w kontekście zwalczania COVID-19, sytuacją epidemiologiczną w regionie oraz z zadaniami w obszarze zarządzania kryzysowego.

O działaniach samorządu województwa poinformowali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Ewa Draus. Spotkanie dotyczyło również m. in. głównych inwestycji realizowanych z budżetu województwa podkarpackiego, modernizacji podkarpackich dróg wojewódzkich, projektu Programu Strategicznego  Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030, Krajowego Planu Odbudowy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz zadań realizowanych w obszarze infrastruktury, zdrowia, kultury i nauki.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj