14 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Spotkanie Ewy Leniart z ratownikami z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Wojewoda Ewa Leniart spotkała się z ratownikami z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia  Ratunkowego w Rzeszowie, którzy wywalczyli mistrzostwo Polski w konkurencjach obejmujących przypadki oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych.

– Serdecznie gratuluję sukcesu, jest to wielki powód do dumy dla nas wszystkich, ponieważ po raz pierwszy tak cenne trofeum trafia na Podkarpacie. To niewątpliwie ogromne wyróżnienie dla całego zespołu. Mistrzowski tytuł stanowi potwierdzenie profesjonalizmu ratowników, którego my – mieszkańcy regionu – jesteśmy świadkami na co dzień – podkreśliła wojewoda.

XVI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbyły się pod koniec stycznia w Bielsku-Białej. Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie jako pierwsi z terenu całego Podkarpacia w historii  wywalczyli mistrzostwo Polski w konkurencjach obejmujących trudne przypadki, oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych. Zadania odbywały się w dzień i w nocy, wymagały od zawodników koordynacji, współpracy i fachowej wiedzy. Doświadczenie zespołu, ambicje i ciężka praca, a także ciągłe doskonalenie, pozwoliły zmierzyć się z najlepszymi pogotowiami z całej Polski i stanąć na najwyższym podium w klasyfikacji.

W dzisiejszym spotkaniu wziął również udział dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj