17.6 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Spotkanie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W kwietniu zwracamy szczególną uwagę na problemy osób w spektrum autyzmu. W tym miesiącu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Rzeszowskie wydarzenie z tej okazji zostało zorganizowane pod hasłem „Będę kiedyś dorosły… jak się do tego przygotować”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi na osoby ze spektrum w okresie dorastania i osoby dorosłe z ASD oraz propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Organizatorzy rozmawiali z przedstawicielami różnych instytucji na temat tego, jak przygotować wszystkie środowiska do etapu dorastania i dorosłości osób autystycznych.

Podczas spotkania z wojewodą Ewą Leniart przedstawiciele Stowarzyszenia mówili o aktualnie podejmowanych inicjatywach oraz ich efektach, a także planach na dalszą działalność. Wojewoda podkreśliła, jak ważne są wszelkie działania, które służą podnoszeniu świadomości na temat autyzmu, poprawie systemu diagnozowania i terapii oraz są wyrazem solidarności z osobami z zaburzeniami autystycznymi.

Rzeszowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych „SOLIS RADIUS” w Rzeszowie jest organizacją pozarządową posiadających osobowość prawną, działającą na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych autyzmem lub pokrewnymi zaburzeniami rozwoju oraz ich rodzin. Swoją działalnością obejmuje obszar województwa podkarpackiego.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj