6.3 C
Jasło
piątek, 29 marca, 2024

Stal przegrywa, a Resovia pokonuje lidera

Stal Mielec uległa Wiśle Kraków, natomiast Resovia Rzeszów wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

W miniony weekend drużyny z Podkarpacia ze zmiennym szczęściem rywalizowały na boiskach Ekstraklasy i I Ligii, bowiem Stal Mielec uległa na wyjeździe Wiśle Kraków 3-1, natomiast Resovia Rzeszów wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza również 3-1.

Sukces Rzeszowian jest tym większy, iż podejmowali oni lidera rozgrywek I Ligii z Niecieczy, który pewnie zmierza do awansu do Ekstraklasy. Bramki dla Pasów zdobyli: Bartosz Jaroch, Jakub Wróbel i ponownie Bartosz Jaroch, natomiast jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył w tym meczu Roman Gergel. Dzięki temu zwycięstwo Resovia ma 3 punkty przewago nad miejscem spadkowym i zajmuje aktualnie 16. miejsce w tabeli I Ligi. W kolejnym meczy Resovia ponownie zagra w roli gospodarza, a jej rywalem w sobotę (27.03.2021 r.) będzie GKS Tychy. Faworytem meczu będą Tyszanie, którzy zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli.

Sukcesu w swoim meczu niestety nie odniosła Stal Mielec, która w ramach Ekstraklasy na boisku rywala w Krakowie uległa Wiśle Kraków 3-1. Bramkę dla Stali zdobył Grzegorz  Tomasiewicz, który w 60 minucie meczy wyprowadził gości na prowadzenie 1-0. Jednak później bramki zdobywali już tylko Wiślacy. Mimo porażki Stal nie spadła na ostatnie miejsce, ale ma tylko  punkt przewagi nad miejscem, skutkującym spadkiem do I Ligi. Po przerwie reprezentacyjnej Stal Mielec na własnym boisku w Wielką Sobotę podejmie Raków Częstochowa, który jest rewelacją tych rozgrywek, dlatego to goście spod Jasnej Góry będą  faworytem.