11.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Strażak OSP poszkodowany podczas ćwiczeń potrzebuje krwi

Komenda PSP Jasło informuje o pilnej potrzebie krwi z grupy 0 Rh- dla strażaka ochotnika z OSP KSRG Brzyska, który uległ wypadkowi podczas ćwiczeń.

Informacja ze fanpage Komendy PSP Jasło

„Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle pilnie apeluje o oddawanie krwi grupy 0 Rh- dla naszego kolegi druha Tomasza z OSP Brzyska, który został ciężko ranny w miniony piątek podczas ćwiczeń na stawach w Ujeździe. W wyniku nieszczęśliwego wypadku rannych zostało dwóch strażaków. Jeden z nich z urazem kończyny dolnej trafił do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, drugi z poważnymi obrażeniami brzucha trafił drogą lotniczą do Szpitala w Krośnie, gdzie po kilkugodzinnej operacji pozostaje na oddziale chirurgii. Zachęcamy wszystkich do udostępniania, niech ten temat się niesie i spłynie jak największa możliwa pomoc. Pamiętajmy, że strażacy bardzo często działają z narażeniem życia, niestety tym razem zdarzyło się, że jeden z nich sam potrzebuje pomocy.”

Podobną informację podał Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie PSP w Krośnie:

Klub HDK działający przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie pilnie apeluje o oddawanie krwi grupy 0 Rh- dla druha Tomasza z OSP Brzyska, który został ciężko ranny w miniony piątek podczas ćwiczeń na stawach w Ujeździe.

Istnieje możliwość zamiany grup. Osoby posiadające inną grupę krwi niż strażak Tomasz, również mogą pomóc. Podczas rejestarcji w wybranym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa należy podać informację o wskazaniu dla kogo chcemy oddać krew. Wówczas nasza krew o odmiennej grupie zostanie zdeponowana, a strażak otrzyma właściwą.

Prosimy o udostępnianie informacji!

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj