test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Święto podkarpackich strażaków

Podkarpaccy strażacy zostali wyróżnieni odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe. W uroczystym apelu z tej okazji wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 KM PSP w Rzeszowie odbył się dziś uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego.  Była to okazja, aby podziękować strażakom za codzienną, ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

– „Dziękuję Wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby – powiedział nadbryg. Babiec.

Strażakom gratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  – To dla mnie zaszczyt, że mogę wspólnie z Państwem świętować wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. To wyjątkowa okazja, podczas której możemy podziękować i uhonorować funkcjonariuszy z województwa podkarpackiego oraz pracujących w jednostkach PSP cywili za ich sumienną i wyróżniającą się pracę. Wydarzenie to nabiera szczególnego znaczenia w czasie, kiedy wszyscy wciąż jesteśmy w radosnych okresie świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówiła.

– Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Państwa Polskiego, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – dodała wojewoda.

W trakcie apelu 180 funkcjonariuszy PSP otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz komendanci miejscy i powiatowi.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj