4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Szczególne zaproszenie do udziału w konsultacjach strategii na rzecz młodego pokolenia

Podczas wspólnej konferencji prasowej Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Minister Piotr Mzurek Pełnomocnik Rządu do spraw polityki młodzieżowej zachęcali młodych mieszkańców Podkarpacia do udziału w konsultacjach, które odbędą się już 12 października br.

Główną ideą konsultacji jest aktywizacja oraz włączenie młodego pokolenia Polaków w proces współdecydowania w sprawach dla nich najistotniejszych. Dzięki konsultacjom każdy z młodych Polek i Polaków, będzie miał poczucie, że ma wpływ na otaczającą go rzeczywistość i to nie tylko poczucie, ale wręcz pewność!

Wojewoda Ewa Leniart: „Zapraszamy młodych ludzi z Podkarpacia do udziału w konsultacjach, które odbędą się 12 października  w trybie online. Zależy nam na tym, aby w dyskusji wzięło udział jak najwięcej osób – to warunek tego, by strategia była adekwatna do oczekiwań odbiorców. Chcemy rozmawiać o sprawach ważnych dla przyszłości państwa, dla przyszłości młodych ludzi. Chcemy, by dokument miał realny wpływ na założenia polityki rządu w różnych kierunkach”

Minister Piotr Mazurek: „We wszystkich województwach przeprowadzamy takie spotkania po to, aby rozmawiać z  młodymi Polakami o tym, jakie są ich problemy, potrzeby, oczekiwania w różnych dziedzinach oraz po to, aby wspólnie, w oparciu o dialog z młodzieżą, wypracować pewne rekomendacje działań dla rządu, konkretne wnioski, które później będą dla nas podstawą do stworzenia i przyjęcia nowej wieloletniej strategii polityki polskiego państwa na rzecz młodego pokolenia. Rozmawiamy m. in o kwestiach związanych z obszarem edukacji, rynku pracy, polityki społecznej, prorodzinnej, demograficznej, ekologii, klimatu społeczeństwa obywatelskiego, kultury, zdrowia i sportu. W ramach konsultacji będą prowadzone prace warsztatowe, dyskusje. Każdy będzie mógł zabrać głos, wyrazić swoją opinię, zgłosić konkretną inicjatywę, brać udział w wypracowaniu wniosków, rekomendacji.”

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” gromadzą przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, a w ich programie jest nade wszystko dyskusja poświęcona tematom szczególnie istotnym z punktu widzenia młodych ludzi.

Konsultacje w naszym województwie, tak jak w innych, będą podzielone na sześć obszarów (pokoi) tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Konsultacje dla woj. podkarpackiego rozpoczną się 12 października br. od godz. 17:00.

UWAGA! Jeśli chcesz wziąć udział, musisz zapisać się przez formularz: https://strategiamlodych10.webankieta.pl/

Czas na zapisy do 11 października (poniedziałek) do godziny 12:00, konsultacje mają formę zdalną!

„Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi”.

Źródło i fot.: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj