15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Szpital Specjalistyczny w Jaśle z kolejnym dofinansowaniem

W dniu 4 maja 2022 r., Beata Trzop – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, podpisała z Wojewodą Podkarpackim Ewą Leniart, umowę na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii  i Diagnostyki Obrazowej, kwotą 1,7 mln zł. Kolejne niespełna 0,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup centrali monitorującej funkcje życiowe i rozbudowę istniejącej instalacji tlenowej.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle w 2022 r. pozyskał wsparcie finansowe z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, w wysokości 2 mln 178 tys. zł. Z czego 1,7 mln zł zostanie przeznaczone na zakup tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii  i Diagnostyki Obrazowej. Nowoczesny aparat TK podniesie jakość i bezpieczeństwo badań.

Ponadto, z tych środków zostanie dofinansowany zakup centrali monitorującej z monitorami funkcji życiowych dla Oddziału Anestezjologii  i Intensywnej Terapii oraz rozbudowa istniejącej instalacji tlenowej dla Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki. Wartość inwestycji to ponad 478 tys. zł.

Ich realizacja pozwoli na wymianę już mocno wyeksploatowanej aparatury medycznej i wyeliminowanie na oddziałach butli z tlenem. W sposób znaczący podniesie to bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Zapewni również większy dostęp do diagnostyki wysokiej jakości i poprawi komfort leczenia pacjentów.

Starosta Jasielski Adam Pawluś pogratulował Beacie Trzop – Dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskanych tych środków. Podkreślał, że bez wątpienia przyczynią się one do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Powiatu Jasielskiego. Bowiem inwestycje te gwarantują zapewnienie wysokich standardów sanitarno – epidemiologicznych w leczeniu pacjentów z Covid-19.

Zakupy i prace budowlane zostaną zrealizowane do końca 2022 r.

Źródło: samorzad.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj