test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Tarnobrzeg stawia na edukację

Tarnobrzeg zajął czwarte miejsce w kategorii miasta na prawach powiatu w rankingu „Miejsca Edukacyjnych Szans” Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA i Fundacji Naukowej Evidence Institute.

– Przed rokiem Tarnobrzeg uplasował się na miejscu piątym, w tym roku jesteśmy już szczebel wyżej, na miejscu czwartym. To nie tylko znakomity wynik, ale dowód, że dokładamy starań, by nasze szkoły były instytucjami, które wspierają uczniów, pomagają rozwijać talenty, motywują do sięgania po więcej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Pozycję w rankingu obliczono jako średnią trzech składowych: zróżnicowanie wyników uczniów na egzaminie ósmoklasisty (niższe nierówności – wyższa pozycja w rankingu), wyniki najsłabszych uczniów na tym samym egzaminie (wyższe wyniki – wyższa pozycja), procent dzieci w wieku 3-5 lat objętych edukacją przedszkolną (większy procent – wyższa pozycja).

Wyniki rankingu ogłoszono podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”, która 6 i 7 kwietnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym zgromadziła prezydentów, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. Kluczowe zagadnienia, które poruszano podczas dwóch dni debat, wykładów  i warsztatów  to te związane z rozwojem i modernizacją, finansowaniem, zarządzaniem oraz zmianami i problemami w oświacie.

Źródło: um.tarnobrzeg.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj