15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Tyczyn, Lesko i Łańcut z obwodnicami w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg

Trzy kolejne miasta Podkarpacia będą miały obwodnice. To Tyczyn, Lesko i Łańcut. Wczoraj premier Matusz Morawiecki ogłosił kolejne inwestycje w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

Dziś na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim, wiceminister infrastruktury Rafał Weber mówił o wysokości wparcia jakie płynie do samorządu.

Mamy przyjemność ogłosić, że województwo podkarpackie uzyskało blisko 150 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę trzech obwodnic. Cieszę się, że tak duże wsparcie trafia na Podkarpacie po to, żeby rozwiązywać główne problemy komunikacyjne na drogach wojewódzkich. To są niezbędne inwestycje jeżeli chodzi o spójność komunikacyjną nie tylko tych miast, bo są to jedne z głównych szlaków drogowych w województwie podkarpackim.

W podobnym tonie wypowiadała się Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Priorytetem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jest rozwój regionalny. Dlatego dzięki kolejnym inwestycjom drogowym możemy mówić o tym rozwoju regionalnym, a tym samym o rozwoju przedsiębiorczości, ale także rozwoju turystyki. Te inwestycje to również poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, a o to nam przecież wszystkim chodzi – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Wojewoda przypomniała o środkach, jakie w ostatnim czasie zostały przekazane samorządowi województwa.

 Dziś 150 mln zł, niedawno w ramach Programu Inwestycji Strategicznych samorząd województwa otrzymał 100 mln zł na realizację prac drogowych. Duża część tych środków zostanie wykorzystana na poprawę i budowę nowej infrastruktury w rejonie Bieszczadów. To wielka szansa na dalszy rozwój tego pięknego zakątka Podkarpacia – mówiła Ewa Leniart.

Radości z powodu dofinansowania kolejnych inwestycji w regionie nie krył wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

– Cieszę się, że wszystkie trzy inwestycje uzyskały rządowe dofinansowanie. Mogę powiedzieć, że znowu rozbiliśmy bank – mówił wicemarszałek Pilch.

Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta zostanie zrealizowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Jej koszt całkowity wyniesie 46 mln złotych. Obwodnica będzie miała 3,4 km długości. Drugie zadanie to budowa obwodnicy Leska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 894 od miejscowości Postołów do miejscowości Huzele. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 182 mln złotych. Będzie to odcinek drogi o długości 3,7 km. W ramach obwodnicy ma powstać również most na Sanie. Obwodnica Tyczyna zostanie zrealizowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 878. Szacunkowy koszt zadania ma wynieść 22 mln złotych. Odcinek ma liczyć 1,5 km i będzie jednojezdniową drogą o klasie G, z dwoma pasami o szerokości pasa 3,5 m.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj