4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Tytuł Mistrza Polski dla ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie wywalczyli mistrzostwo Polski w konkurencjach obejmujących przypadki, oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych. Po raz pierwszy w historii trofeum trafiło na Podkarpacie.

XVI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbyły się pod koniec stycznia w Bielsku-Białej. Do rywalizacji, drużyna ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ruszyła w składzie: Jerzy Kiszka, Szymon Berłowski oraz Wojciech Filip. Zadania odbywały się w dzień i w nocy, wymagały od zawodników koordynacji, współpracy i fachowej wiedzy. Doświadczenie zespołu, ambicje i ciężka praca, a także ciągłe doskonalenie, pozwoliły stanąć na najwyższym podium w klasyfikacji, mierząc się z najlepszymi pogotowiami z całej Polski

Radości ze zwycięstwa nie krył dyrektor WSPR w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski.

– Jest to olbrzymie osiągnięcie, radość dla nas wszystkich, ale również duże wyzwanie do dalszego doskonalenia posiadanych umiejętności. Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie pod kierownictwem dyrektora medycznego Jacka Dźwierzyńskiego oraz koordynatora ZRM Michała Kotuli. Życzę wszystkim współpracownikom, w tych trudnych czasach, dalszych wspaniałych osiągnięć w pełnym zdrowiu, zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Do gratulacji dołączyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Cieszę się, że tak cenne trofeum trafia na Podkarpacie. To niewątpliwie nobilitacja dla całego zespołu. Dla mnie natomiast mistrzowski tytuł stanowi potwierdzenie profesjonalizmu ratowników, którego my – mieszkańcy Podkarpacia – jesteśmy świadkami na co dzień.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj