11.1 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Udogodnienia dla pasażerów Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanoku

Gmina Miasta Sanoka uprzejmie informuje, że w marcu 2022 r. został wprowadzony bilet elektroniczny w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanoku, który oferuje wiele rozwiązań dla naszych pasażerów.

Bilet ten można nabyć jako bilet miesięczny lub też stanowi on nośnik elektronicznej portmonetki do bezgotówkowych zakupów biletów we wszystkich kasownikach w autobusach MKS. Rejestracja przejazdu za pośrednictwem elektronicznego biletu miesięcznego lub zakup biletu jednorazowego odbywa się przez zbliżenie karty elektronicznej do czytnika w kasowniku biletowym podczas wsiadania do autobusu oraz ponownego zbliżenia podczas wysiadania. Personalizacja e-biletu pozwala na zapis informacji o ulgach w odniesieniu do osoby, która go używa, dzięki czemu pasażer nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności przy zakupie biletu. Ponadto w strefie biletowej „0” wprowadzono ceny biletów jednorazowych, które będą uiszczane na podstawie funkcji wejścia i wyjścia z autobusu w systemie e-bilet w następującej wysokości:

Ilość przejechanychprzystankówCena biletów w PLN
NormalnyUlgowy samorządowyUlgowy ustawowy
1 przystanek1,501,000,75
2 przystanki2,001,501,00
3 przystanki2,401,901,20
4 przystanki2,702,001,35
5 przystanków i więcej3,002,201,50

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Sanoka Nr LV/473/22 z dnia 27.01.2022 r. wszyscy pasażerowie korzystający z ulg samorządowych mogą z nich korzystać legitymując się e-biletem wydanym przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Sanoku (dotyczy m. in. osób które ukończyły 70 lat, Honorowych Dawców Krwi, inwalidów).

Wystawienie e-biletu odbywa się w Biurze Obsługi Pasażera w SPGK Sp. z o.o. przy ulicy Jana Pawła II 59 w Sanoku, budynek C. Pasażer zgłasza się z dokumentem poświadczającym uprawnienia do ulgi oraz zdjęciem. Jednorazowa opłata za wystawienie e-biletu wynosi 15,00 PLN. Podczas kontroli biletów pasażer legitymuje się tylko e-biletem – nie wymaga się dodatkowych dokumentów.

Jednocześnie informujemy, że we wszystkich autobusach MKS istnieje możliwość zakupu biletów w kasownikach biletowych z zastosowaniem płatności bezgotówkowych (karta bankowa). W tym przypadku zakup odbywa się przez wybór rodzaju biletu na dany przejazd (nie można zakupić biletów „na zapas”). Po wykonaniu transakcji kasownik wyświetla komunikat o dokonaniu zakupu. Podczas kontroli biletów pasażer zbliża kartę płatniczą do urządzenia kontrolerskiego – informacja o transakcji wyświetla się na ekranie urządzenia.

W przypadku zakupu biletu ulgowego należy przedstawić dokument poświadczający uprawnienia do ulgi.

Zapraszamy do korzystania z wdrożonej funkcji e-bilet.

Źródło: sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj