11.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Ulica Popiełuszki w Stalowej Woli – podsumowanie inwestycji

Rozbudowa ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli dobiegła końca i od 20 stycznia droga jest otwarta dla ruchu. Natomiast 24 stycznia odbyła się krótka konferencja podsumowująca tę wartą ponad 9,1 mln zł inwestycję.

Inwestycja pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Ks. J. Popiełuszki w Stalowej Woli” była realizowana w cyklu 2-letnim. W 2020 roku powstał projekt, natomiast roboty budowlane ruszyły w kwietniu 2021 roku.

– To była skomplikowane zadanie, zwłaszcza za sprawą infrastruktury podziemnej, którą trzeba był przebudować i uporządkować. Początkowo cała inwestycja miała kosztować 7,2 mln zł, a skończyło się na kwocie ponad 9,1 mln zł. Ale zrobiliśmy wszystko to, co zakładaliśmy – mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 24 stycznia, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. W spotkaniu wzięli również udział: wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, przewodniczący stalowowolskiej Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj,  dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Śliwiński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia Powiatu Alicja Mach, a także przedstawiciele wykonawcy – firmy Molter.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, została całkowicie rozebrana i zastąpiona nową, nawierzchnia asfaltowa jezdni wraz z warstwami podbudowy. Ścieżka rowerowa po stronie prawej została przebudowana na asfaltową, dodatkowo została też wybudowana asfaltowa ścieżka po stronie lewej. Po obu stronach ulicy wyremontowano też ciągi piesze, rozbudowano oświetlenie oraz sieć kanalizacji deszczowej. Wybudowano też kanał technologiczny, a realizacja inwestycji wymagała również przebudowy licznych kolizji z istniejącymi instalacjami podziemnymi tj. siecią wodociągową, gazową, centralnego ogrzewania, teletechniczną, elektroenergetyczną, a także kanalizacją sanitarną. Przebudowane zostały również 3 skrzyżowania: z ulicami Okulickiego, Skoczyńskiego oraz Wolności.

– To ważna droga, zawsze panowało na niej duże natężenie ruchu. Cieszę się, że są wykonane zjazdy, że powstało również rondo na skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego, co znacznie upłynniło ruch. Ta droga jest teraz nie tylko wygodniejsza, ale też bezpieczniejsza i to jest najważniejsze. Jestem zadowolony z tej inwestycji, tym bardziej, że Powiat Stalowowolski skorzystał z dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu, 70% wartości zadania zostało sfinansowane ze środków rządowych, a pozostałe 30% – po połowie przez miasto Stalowa Wola oraz Powiat Stalowowolski – mówił obecny na konferencji wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W związku z tym, że spora część inwestycji była realizowana zimą i nie było możliwości zrealizowania zaplanowanych nasadzeń, zagospodarowanie terenów zielonych nastąpi wiosną.

– Nasadzenia wykonamy wiosną, we współpracy i w porozumieniu z miastem. Pojawią się krzewy i drzewa, będziemy chcieli posadzić od razu większe egzemplarze, żeby szybciej urosły. Na pewno jednak nie będziemy sadzić topoli, które rosły tu wcześniej – powiedział starosta Zarzeczny.

Na realizację opisywanej inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Ks. J. Popiełuszki w Stalowej Woli”, Powiat Stalowowolski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Jej całkowita wartość wyniosła 9 mln 145 tys. zł z czego dofinansowanie w ramach FDS  to kwota 5 mln 547 tys. zł. Pozostała część została sfinansowana z budżetów Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Stalowa Wola.

Źródło: stalowowolski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj