4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach


25 marca 2022 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Następnie złożono okolicznościowe wiązanki pod tablicą upamiętniającą Tadeusza Kościuszkę, znajdującą się na budynku liceum. Kolejnym punktem akademii był uroczysty apel przygotowany przez uczniów i nauczycieli ropczyckiego LO. Licealiści wykazali się zarówno zdolnościami wokalnymi jak i recytatorskimi.

Obchody Dnia Patrona Szkoły połączone zostały z galą rozstrzygnięcia Międzynarodowego Konkursu Literackiego i Fotograficznego ,,Z tęsknoty za Kresami…’’.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak, Wicestarosta Powiatu Pani Bernadeta Frysztak,  Prezes Rzeszowskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska Pan Mariusz Grudzień, Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach ksiądz Stanisław Mazur.

Źródło: spropczyce.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj