test
13.3 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Uroczystość wręczenia Honorowych Odznak za Zasługi dla Związku Sybiraków

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w spotkaniu okolicznościowym zorganizowanym przez Związek Sybiraków. Uroczystość była okazją do wręczenia Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Związku Sybiraków.

Odznaka, nadawana przez Zarząd Główny Związku Sybiraków, jest wyróżnieniem przyznawanym nie tylko Sybirakom służącym Społeczności Sybirackiej, ale także sympatykom Związku Sybiraków, którzy swą działalnością realizowali jego cele statutowe. Honorowe odznaki z rąk przedstawiciela Zarządu Głównego Związku Sybiraków Mariana Boczara odebrało pięć osób, w tym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dziękując za to szczególne wyróżnienie, wojewoda podkreśliła, że Związek Sybiraków jest wyznacznikiem pamięci o trudnej historii Polski i Polaków. Zaznaczyła, jak istotne jest przekazywanie pamięci o losach Zesłańców Sybiru i utrwalanie jej w świadomości kolejnych pokoleń Polaków. – Naszym obowiązkiem jest tę pamięć pielęgnować i przekazywać dalej – powiedziała wojewoda.

Osobom zaangażowanym w działalność Związku dziękowała prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Rzeszowie Danuta Zbyszyńska.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj