10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

Usprawniono ruch na przejściu granicznym w Korczowej

Od dziś zwiększona została przepustowość odpraw na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec. Szczegóły zmian przedstawił na konferencji szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Podczas wizyty ministrowi Dworczykowi towarzyszyli: minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakov, wiceminister infrastruktury Ukrainy Mustafa Naiiem, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Dzisiaj uruchomionych zostało pięć dodatkowych punktów odprawy dla tirów – poinformował na konferencji Michał Dworczyk.

Według szefa Kancelarii Premiera, ta zmiana pozwala na dwukrotne zwiększenie odpraw na przejściu Korczowa-Krakowiec.

– Chcemy nie tylko pomagać naszym ukraińskim przyjaciołom, ale chcemy także zwiększać tranzyt przez Polskę, bo to jest też wymierna korzyść dla polskich przedsiębiorców – dodał Michał Dworczyk.

Ołekandr Kubrakov, minister infrastruktury Ukrainy przyznał, że poprawa przepustowości na przejściu Korczowa-Krakowiec to pierwszy etap działań. Podobne rozwiązania mają być zastosowane także wobec pozostałych placówek. Kubrakov nawiązał też do blokady portów czarnomorskich, przyznając, że poprawa przepustowości odpraw jest w tej chwili kluczowa.

– Rosja zablokowała 80% ukraińskiego eksportu zbóż. Poprawa logistyki pomiędzy Ukrainą i Europą jest kluczowa – mówił.

W Korczowej obecny był także wiceminister Bartosz Grodecki, odpowiadający w resorcie za kwestie infrastruktury granicznej.

– W ostatnich dniach wykonaliśmy bardzo trudną pracę – zmieniliśmy organizację ruchu na przejściu granicznym. Zaangażowane były nie tylko ministerstwa, ale także służby wojewody oraz służby pracujące na przejściu – przypomniał

Wojewoda Ewa Leniart podziękowała za intensywną pracę na największym podkarpackim przejściu.

– Mam nadzieję, że jest to dobry początek do intensyfikacji działania kolejnych przejść drogowych na Podkarpaciu. Cieszę się, że tę pracę zaczęliśmy od przejścia w Korczowej, dlatego, że jest ono połączone bezpośrednio z autostradą A4 i prowadzi do węzła komunikacyjnego z drogą S19, co dla tranzytu kołowego ma bardzo duże znaczenie – mówiła Ewa Leniart.  

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj