15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

V Podkarpackie Forum Obywatelskie

Samorząd Podkarpacia przeznacza najwięcej pieniędzy spośród wszystkich województw na wsparcie dla organizacji pozarządowych. Ta informacja padła przy okazji kolejnej edycji Podkarpackiego Forum Obywatelskiego, które odbyło się w urzędzie marszałkowskim.  Podczas wydarzenia poznaliśmy także laureatów konkursu „NGO wysokich lotów”, którzy otrzymali Nagrody  Marszałka województwa Podkarpackiego w pięciu kategoriach.

Podkarpackie Forum Obywatelskie odbywało się w formule hybrydowej. Spotkanie otworzył marszałek Władysław Ortyl, który mówił, że to niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa, która pozwala na merytoryczną dyskusję:

Marszałek mówił także o wsparciu samorządu województwa podkarpackiego dla organizacji pozarządowych, które odbywa się w ramach specjalnego programu:

Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Sekretarz Komitetu ds. Pożytku Publicznego, Współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego mówił o działaniach NGO w czasie pandemii i zauważył, że samorządy czuły, także w tym trudnym czasie, wielką odpowiedzialność za realizację zadań publicznych i finansowanie organizacji pozarządowych: Samorząd nie zgasił światła dla organizacji pozarządowych – mówił Kaczmarczyk.

Wojciech Kaczmarczyk pochwalił także Podkarpacie, za to, że nasz region przeznacza najwięcej spośród wszystkich województw na wsparcie dla organizacji pozarządowych:

Wojciech Kaczmarczyk mówił również o planach rządu, który chce ułatwić NGO funkcjonowanie. A ma w tym pomóc ustawa o sprawozdawczości organizacji pozarządowych. Jest ona w ostatniej fazie prac legislacyjnych w rządzie.

Uczestnicy spotkania mogli się także dowiedzieć o planach rządu, który chce wprowadzić dwa nowe programy dla organizacji pozarządowych – program dla wspierania organizacji poradnictwa i dla organizacji młodzieżowych.

Źródło i fot.: www.podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj