10.9 C
Jasło
piątek, 19 kwietnia, 2024

V Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego

Aż 43 wędkarzy uczestniczyło w V Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, które po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią odbyły się w niedzielę 12 czerwca 2022 na łowiskach TC Dębica, przy Alejach Jana Pawła II w Dębicy.

W kategorii seniorów pierwsze miejsce w sektorze „Spławik” zajął Marcin Ziarnik, który złowił ponad 18 kg ryb, drugą lokatę zdobył Jakub Drożdż (8,8 kg), natomiast trzecią – Jacek Kozaczka (7,8 kg). W kategorii „Feeder”, podobnie jak podczas zawodów w 2019 r., zwyciężył Mariusz Pisarz, który mógł się pochwalić jednym z najobfitszych połowów – ponad 22,6 kg ryb. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Knych (13,3 kg), a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Pociask (9,5 kg).

W kategorii juniorów (do lat 16) najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Marcin Naleźny z połowem ważącym niemal 26,5 kg, który jednocześnie okazał się najlepszym wynikiem spośród wszystkich kategorii w tegorocznych zawodach. Drugą pozycję w kategorii juniorskiej zdobył Szymon Różak z połowem prawie 15 kg.

Imprezę zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym przy współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim okręg Rzeszów, Kołami nr 9 „Płoć”, nr 11 „Gryf” oraz nr 38 „Troć”.

Jak podkreślają pomysłodawcy, inicjatywa organizacji zawodów wędkarskich ma przyczynić się do pozytywnej promocji wędkarstwa jako dziedziny sportu, ekologicznego stylu życia, sposobu na rekreację w plenerze oraz możliwości obcowania z naturą.

Źródło: powiatdebicki.pl