test
17.7 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” w Rzeszowie

18 marca 2022 r. w siedzibie IPN Oddział w Rzeszowie przy ul. Szopena 23 odbył się regionalny półfinał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W konkursie wystąpiło 6 reprezentantów z podkarpackich szkół, w tym m.in. z Rzeszowa, Jarosławia, Dębicy, Gniewczyny Łańcuckiej i Centrum Kultury i Bibliotek w Dębicy. Komisja konkursowa w składzie: dr hab. Elżbieta Rączy (OBBH), Katarzyna Hudzicka – Chochorowska (OBEN ) oraz  KrSzczepański (WDK Rzeszów) oceniła recytację wybranych przez uczestników utworów prozy i poezji.

Do udziału w Gali Finałowej, która odbędzie się 6 kwietnia 2022 r. w Rudzie Śląskiej, decyzją Komisji Konkursowej zakwalifikowała się Julia Zaborowska uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Rzeszowie. Wraz z innymi finalistami odwiedzi ona Miejsce Pamięci i Przestrogi KL Ravensbrück w Niemczech w dniach 22-25 kwietnia 2022 r.

Wyróżnienie przyznano Julii Wygnaniec z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu. 

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci materiałów edukacyjnych, gier i publikacji związanych z tematyką konkursu.

Nagrodzonym uczestnikom gratulujemy. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Źródło: rzeszow.ipn.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj