test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

W centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec!

W centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec o powierzchni użytkowej ok. 6 tyś. metrów kwadratowych. Modernistyczny obiekt zostanie wybudowany  u zbiegu ulic Floriańskiej i Okulickiego. Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w inauguracji budowy oraz umieszczeniu aktu erekcyjnego w kapsule czasu, która spocznie u podstaw przyszłego obiektu.

W spotkaniu udział wzięli między innymi: Rafał Weber – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Jolanta Sawicka – wicewojewoda podkarpacki, Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli oraz lokalni samorządowcy.

Chciałem wyrazić radość z tej nowej inwestycji, gdyż jest to dobra praktyka, którą podążają kolejne miasta. Cieszymy się, że powstaje nowa jakość powierzchni biurowca na Podkarpaciu, spełniających standardy współczesne, które uruchomią nowe miejsca pracy, gdzie pracuje się bezpiecznie i sprawinie –  mówił podczas inauguracji budowy marszałek Władysław Ortyl.

Prezydent Stalowej Woli podkreślał wagę nowej inwestycji:

Jestem szczęśliwy, gdyż na terenie Stalowej Woli powstanie wysokiej klasy, nowoczesny biurowiec dający profesjonalną powierzchnię do zatrudniania ludzi w różnych dziedzinach pracy. Dzięki tej inwestycji Stalowa Wola realizuje kolejny ważny element gospodarczy, który ożywi handlowo-usługowe centrum naszego miasta – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Podczas uroczystości był obecny także Rafał Weber – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury:

Cieszę się, że w naszej Stalowej Woli, powstał Program Fabryka, którego zadaniem jest budowa biurowców pod działalność administracyjną, ubezpieczeniową, pośrednictwa oraz wielu innych dziedzinom gospodarczych. Jestem wdzięczny, że w centrum miasta, w tym biurowcu powstanie ponad 100 miejsc pracy – mówił Rafał Weber.

W obiekcie biurowym klasy A o powierzchni ok 6 tyś. m2 powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe. Biurowiec ma być oddany do użytku w drugiej połowie 2023 roku. Głównym wykonawcą tej inwestycji jest firma ADAMIETZ. Inwestycja powstanie w ramach Programu Fabryka. Jest to program Agencji Rozwoju Przemysłu, którego celem jest wsparcie średnich miast poprzez aktywację ich potencjału, zapewniając im warunki do rozwoju. Na chwilę obecną do „Programu Fabryka” przystąpiły takie miasta jak: Elbląg, Stalowa Wola, Mielec, Radom.

Dziękujemy za zaufanie i wybór naszej firmy. Jestem przekonany, że powstałe powierzchnie, które zostaną oddane do użytku  znacznie przyczynią się do dalszego rozwoju miasta Stalowej Woli, które ma przed sobą świetlaną przyszłość  – mówił Łukasz Kutyba, dyrektor oddziału – Adamietz Sp. z oo.

Zwieńczeniem uroczystości było podpisanie aktu erekcyjnego oraz umieszczenie go w kapsule czasu, który zostanie wmurowany w budynek.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj