15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

W Kamieniu powstanie Centrum Integracji i Rehabilitacji Wodnej

Cieszę się, że centrum, które będzie służyć osobom starszym i niepełnosprawnym powstanie w Kamieniu. Dbamy o to, aby rozwijać usługi dla mieszkańców naszego regionu, bo to wszystko jest elementem tworzenia jakości życia na Podkarpaciu – mówił wicemarszałek Piotr Pilch w czasie podpisania umowy z samorządem gminy Kamień w siedzibie urzędu marszałkowskiego.

W 2022 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ponad 28 mln złotych. Z tej puli kwota w wysokości ponad 4,7 mln złotych została przeznaczona na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób z niepełnosprawnościami.

Wicemarszałek Piotr Pilch i członek zarządu Stanisław Kruczek podpisali w Rzeszowie umowę na przekazanie środków na realizację zadania. Ze strony gminy podpisy złożyli wójt Kamienia Ryszard Bugiel oraz skarbnik Marek Łach. Realizacja projektu jest koordynowana przez ROPS w Rzeszowie.

Współpraca z gminą Kamień pokazuje, że są państwo aktywni, konsekwentni w dążeniu do celu od wielu, wielu lat. Gratulujemy również tak wspaniałego pomysłu i determinacji. To dla nas satysfakcja, że samorządy tak dobrze umieją wykorzystać dostępne środki – zaznaczył wicemarszałek – Piotr Pilch. Gratulował także członek zarządu województwa Stanisław Kruczek.  

Dziękuję dyrektorowi Jerzemu Jęczmienionce, dyrektor Monice Bernat oraz pracownikom Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie za pomoc przy tym projekcie. Czystą przyjemnością jest przyjechanie do Państwa urzędu, w którym jesteśmy obsługiwani z wielkim zrozumieniem, aby osiągnąć cel i pomagać naszemu społeczeństwu – podkreślał po podpisaniu umowy wójt Kamienia Ryszard Bugiel.

W ramach projektu w Kamieniu powstanie nowoczesny kompleks wodny, wyposażony m.in. w brodziki dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz ogród sensoryczny. Inwestycja umożliwi osobom z niepełnosprawnościami regularne korzystanie z terapii wodnej i integracji sensorycznej w okresie letnim. Uruchomienie obiektu planowane jest w połowie 2023 roku. Łączna kwota dofinansowania zadania to prawie 1,8 mln złotych, zaś cała wartość projektu to prawie 2,4 mln zł.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj