test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Wizyta Minister Marzeny Machałek w Ropczycach

3 grudnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ropczycach gościła Pani Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Wizyta należała do wyjątkowych, ponieważ poświęcona była Specjalistycznemu Centrum Wspierającego Edukację Włączającą, które powstało przy SOSW. Jego celem jest wspieranie przedszkoli/szkół ogólnodostępnych w pracy z dziećmi i z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz podnoszenie jakości edukacji włączającej.

Realizowanie edukacji włączającej w przedszkolu/szkole, wymaga zarówno uwzględniania prawidłowości procesu nauczania-uczenia się, jak również rozpoznawania reguł dostosowywania tego procesu do zróżnicowanych potrzeb i możliwości uczniów przy zapewnieniu optymalnych warunków zharmonizowanych relacji i programów edukacyjnych.

Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich „Wiedza Edukacja Rozwój”, a także współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcemy skuteczne docierać do uczniów o specjalnych potrzebach, którzy uczą się
w szkołach ogólnodostępnych – mówiła Pani Minister.

Spotkanie było podzielone na kilka bloków, gdzie jednym z nich było spotkanie z rodzicami dzieci z przedszkola Ogród Dobrych Serc i SOSW w Ropczycach, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami.

Wśród zaproszonych gości byli duchowni – ks. dr Piotr Potyrała, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Dziekan Krzysztof Gac, Wicewojewoda Podkarpacki Pani Jolanta Sawicka, Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, Zastępca Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji Pan Tomasz Pitucha, przedstawiciele Samorządu Gminy Sędziszów Małopolski.

Źródło: spropczyce.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj