Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
27.2 C
Jasło
niedziela, 8 września, 2024

Wizyta przedstawicieli państw UE w sprawie organizacji ruchu migracyjnego na Podkarpaciu

Wicepremier Ukrainy Julia Svyrydenko, komisarz UE ds. infrastruktury Adina Valean oraz szefowie resortów odpowiedzialnych za infrastrukturę z Polski, Austrii, Czech, Francji i Niemiec zapoznali się z organizacją ruchu migracyjnego na Podkarpaciu.

Realizowaną przez polski rząd strategię przedstawiła wojewoda Ewa Leniart. Wizyta rozpoczęła się na przejściu w Korczowej. Wojewoda przypomniała gościom o sposobie przyjmowania uchodźców w oparciu o punkty recepcyjne.

– Obecnie jeszcze mocniej rozwijamy możliwości relokacji uchodźców do pozostałych regionów. Dzięki współpracy z Ministerstwem Infrastruktury oraz większym zaangażowaniem transportu kołowego, koordynowanego przez Państwową Straż Pożarną, każdego dnia zapewniamy transport tysiącom osób. Najwięcej do tej pory, w ciągu jednej doby w województwie podkarpackim, z transportu skorzystało ponad 27 tys. osób – wyliczała Ewa Leniart. 

Przedstawiciele zagranicznej delegacji odwiedzili także punkt recepcyjny w Hali Kijowskiej w Młynach oraz dworzec w Przemyślu. Rozmawiali z uchodźcami, przedstawicielami służb i wolontariuszami. 

Szef polskiego resortu infrastruktury potwierdził, że dzięki rozmowom pomiędzy polskim rządem a państwami UE, niebawem zostaną zwiększone liczby organizowanych pociągów dla uchodźców do innych krajów wspólnoty.

– Chcemy uruchomić sztafetę, która będzie miała początek na granicy polsko-ukraińskiej, i będzie prowadzić do krajów Unii Europejskiej z zaangażowaniem kolei narodowych tych państw – powiedział w Przemyślu  minister Andrzej Adamczyk. 

W konferencji wzięła także udział Wicepremier Ukrainy Julia Svyrydenko.

– Nie chcemy wyjeżdżać, chcemy zostać na Ukrainie. Chcemy odbudować nasz kraj. Dziękujemy Polsce i innym Państwom za pomoc, ale mamy nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić – mówiła. 

Unijna komisarz Adina Vălean przyznała, że Komisja Europejska dokłada starań, aby usprawnić transport w ramach UE. 

– Powinniśmy współpracować w duchu partnerstwa. Tego potrzebuje Europa, tego potrzebujemy wszyscy.  Płynnego przepływu ludzi ze wschodu na zachód – powiedziała.

Podkarpacki odcinek granicy przekroczyło już ponad 811 tys. osób. Do Polski przybyło blisko 1 mln 600 tys. uchodźców. Od początku kryzysu migracyjnego, wsparcie Ukraińcom oferują polskie koleje. Do tej pory już blisko 390 tys. obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity po terenie kraju. Łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie ze stacji Chełm, Hrubieszów Dorohusk, Przemyśl i Krościenko odprawiono 194,5 tys. pasażerów w różnych kierunkach Polski, głównie do Krakowa, Katowic, Wrocławia, Warszawy.

Obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej od 26 lutego br. mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC. Przejazd odbywa się na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie oraz na podstawie pobranej w kasie lub u drużyny konduktorskiej nieodpłatnej miejscówki.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj