4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Wmurowano akt erekcyjny w fundamenty nowej siedziby Komisariatu Policji II w Rzeszowie

Dziś uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny w fundamenty nowej siedziby Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Przy ulicy Błogosławionej Karoliny, w miejscu, gdzie powstaje nowoczesny obiekt, spotkali się przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych oraz osoby reprezentujące wykonawców. Udział w uroczystości wziął członek zarządu Stanisław Kruczek.

Ostatnie czasy pokazały nam jak ważne są służby mundurowe, jak ważna jest policja. Jednak, żeby te służby mogły prawidłowo działać oczywiście potrzebne są im godne warunki pracy. Jestem przekonany, że ten obiekt będzie dobrze służył policji, ale także i naszym obywatelom – powiedział Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego przekazując list gratulacyjny od marszałka Władysława Ortyla na ręce Komendanta Policji.

Nowy obiekt zostanie wybudowany na działce o powierzchni 0,61 ha, mieszczącej się przy ulicy Błogosławionej Karoliny. Budynek będzie miał pięć pięter i podpiwniczenie, a jego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła blisko 3000 m2.

Ochrona życia i zdrowia obywateli to najważniejsze zadania służb porządku publicznego. Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Ojczyzny, ale też szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi i miasteczek. Za tą służbę dziękuję – podkreśliła Jolanta Sawicka Wicewojewoda Podkarpacki podczas swojego wystąpienia.

W tym nowoczesnym obiekcie będą pracować funkcjonariusze i pracownicy stanowiący załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Dołączony do niego zostanie także Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili stacjonuje w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej. W nowym budynku będzie pracować około 200 osób.

W ramach inwestycji powstaną również dwa budynki garażowe z pomieszczeniem do mycia samochodów i na agregat prądotwórczy. Utworzony zostanie parking na 65 miejsc postojowych. Cała przestrzeń zostanie zagospodarowana i ogrodzona.

Właśnie dzięki środkom rządowym mogą powstawać takie inwestycje jak dzisiejszy II Komisariat Policji w Rzeszowie. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to, aby ta inwestycja przebiegała w sposób sprawny – mówił Komendant KWP w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak

Budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie to inwestycja wyczekiwana od wielu lat. W marcu 2021 roku został ogłoszony przetarg na budowę. Na początku grudnia dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 rok. Koszt robót budowlanych przekracza 22 miliony złotych.

Podpisania i wmurowania okolicznościowej tuby z aktem erekcyjnym dokonali m.in.: Dyrektor Biura Logistyki Policji insp. Andrzej Kropiwiec, Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Komendant KWP w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak, Ordynariuszu Rzeszowski ks. Biskup Jan Wątroba, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska, Przedstawiciel firmy „Architekci” Maciej Trybus, Kierownik budowy Baudziedzic mgr inż. Rafał Sobczyk i wielu innych zaproszonych gości.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj