test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Wojewódzkie obchody zakończeniu roku szkolnego w Tryńczy

Życzę dobrych, spokojnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji – mówiła dziś wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, zwracając się do uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego w Tryńczy. W całej Polsce po raz ostatni przed wakacjami zabrzmiał dziś szkolny dzwonek.

Wojewódzkie obchody zakończenia roku 2021/22 odbyły się odbyły się tym razem w Tryńczy. Za wytężoną pracę, uczniom podziękowała wojewoda Ewa Leniart.

– Zaczyna się okres miłej zabawy i odpoczynku od codziennych obowiązków. Odpoczynku od szkoły, od wyzwań, które stawali Wam nauczyciele po to, abyście rozwijali swoje umiejętności i budowali wiedzę, które będą stanowiły dla Was bardzo cenny zasób na przyszłość – mówiła wojewoda Ewa Leniart, dodając:

– Ważnym jest, aby czas przeznaczony na naukę spożytkować. Zaprocentuje to dobrym zawodem i dobrą przyszłością. Waszą, ale także naszej ojczyzny – dodała.

Wojewoda przypomniała też, że odpoczynek od tradycyjnej nauki w szkolnych murach, także jest okresem zdobywania wiedzy i doświadczeń.

– Czas złapać wiatr w żagle, złapać słońce, radość i zaznać odpoczynku. Choć nie oznacza to, że przed Wami okres całkowicie wolny od nauki. Będziecie zażywać innych wrażeń, które także uczą i budują – zauważyła Ewa Leniart.

Wojewoda przypomniała, że mijający rok szkolny był czasem specyficznym. Trwająca epidemia spowodowała, że jego większa część wiązała się z ograniczeniami sanitarnymi.

Wojewoda w czasie uroczystości otrzymała z rąk wójta Tryńczy Ryszarda Jędrucha odznakę „Zasłużony dla Gminy Tryńcza”

W uroczystości zakończenia roku udział wzięli także: członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec, komendant wojewódzki Policji insp. Dariusz Matusiak, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy SP im. Jana Kantego oraz uczniowie placówki wraz z tryniecka społecznością lokalną.  

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj