15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

XIX edycja konkursu „Ja i moje środowisko” w Powiecie Dębickim

Już po raz dziewiętnasty odbył się zorganizowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Dębicy i Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu konkurs ekologiczny „Ja i moje środowisko”. Podsumowanie i wręczenie nagród, w którym uczestniczył wicestarosta dębicki Adam Pieniążek, odbyło się 14 czerwca 2022 w budynku szkoły.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 90 uczniów ze szkół podstawowych powiatu dębickiego. Podobnie jak co roku zadaniem konkursowym było przygotowanie prezentacji o szeroko rozumianym środowisku. Tym razem był to temat dotyczący „Naszego wpływu na zanieczyszczenie i ochronę wód”.

Podczas podsumowania konkursu przedstawiciel Wodociągów Dębickich – Kinga Wróblewska przedstawiła metody uzdatniania wody i oczyszczania ścieków w Dębicy, pracownik Sanepidu – Katarzyna Barnaś omówiła zakres badania jakości wód pitnych, Edyta Pałkowska z WIOŚ w Rzeszowie zaprezentowała stan zanieczyszczenia wód w powiecie dębickim, natomiast dr n. med. Lesław Ciepiela omówił znaczenie wody i jej jakości dla naszego zdrowia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Franciszek Kamaj SP w Pustkowie i Marta Chmiel SP w Paszczynie
II miejsce – Kamila Gil SP nr 5 w Dębicy i Konrad Bielak Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Dębicy,
III miejsce – Zuzanna Mączka SP w Pustkowie Osiedlu i Nadia Stec SP nr 9 w Dębicy,

Wyróżnienie:

Hanna Pieniążek SP w Głobikowej,
Kamil Kędra SP nr 4 w Dębicy

Źródło: powiatdebicki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj